Kuchynské dosky

Kuchynské pracovné dosky z kameňa

Prírodný kameň má už po stáročia v interiéri svoje miesto a slúži nielen ako dekorácia. Najčastejšie použitie je obloženie pracovných plôch v kuchyni a to vrátane kuchynskej pracovnej dosky , najmä vďaka unikátnym vlastnostiam tohto materiálu, ako je:

-odolnosť voči vysokým teplotám
-tvrdosť, povrchová stálosť, minimálna nasiakavosť
-v prípade žuly aj rezistencia voči bežne používaným chemikáliám

Vďaka týmto vlastnostiam kuchynskej pracovnej dosky vydrží naozaj dlho v neporušenom stave, ale hlavne sú prekrásne-

Keďže je kameň jedným z najstabilnejších a najtrvanlivejší materiálov nebojte sa ho použiť. Kuchynské pracovné dosky navyše štandardne ošetrujeme kvalitnou impregnáciou, ktorá je certifikovaná na styk s potravinami a ktorá zaistí ľahkú údržbu povrchov. Vzhľadom k širokým možnostiam variácií materiálov, farieb povrchov, typov hrán a umiestnenie, získate v kombinácii s naším dokonalým spracovaním jedinečný vzhľad svojej kuchyne. Aj keď tieto prírodné materiály pôsobia veľmi luxusne, ich cena je v súčasnej dobe porovnateľná s inými bežne používanými materiálmi (dosky z masívneho dreva, umelého kameňa a pod).

Ako postupovať pri objednávke kuchynskej dosky?

Pred dopytovaním kuchynskej pracovnej dosky si treba uvedomiť, že pracovné dosky sa nepredávajú na bežné metre. Pracovná doska môže mať rôzny tvar, rôznu hrúbku, môže pozostávať iba z dosky, z dosky v tvare L, či U alebo aj z dosiek a ostrova. Rovnako opracovanie pracovnej dosky je veľmi individuálne, záleží na veľkosti výrezov na drez a varný panel, či je drez osadený zospodu alebo z vrchu. K pracovnej doske často patria aj kamenné soklíky, zásteny, barové dosky alebo bočný obklad skriniek linky.

Z týchto dôvodov je dobré mať k dopytu o na cenenie pracovnej dosky priložený aj nákres budúcej kuchyne a to minimálne pôdorys, ideálne aj vizualizáciu budúcej kuchyne.

Realizácie